poniedziałek, 3 września 2012

parkas are hot!

Sorry I wasn't posting for a long time... Forgive me :) I knoooo, its not really perfect time for making my blog alive again, because I'm starting school tomorrow and I will have much less time to write for you. But it is not such a big deal. I'm gonna post using my PC or iPhone (it means I can write even at school so.) 

I have to say that I've COMPLETELY gone crazy for parkas in khaki colour, like, you know, soldier style or something. I love the most these with leather sleeves. OH-MY-GOSH. It's pretty hardcrore! Whenever I see a supercoolawesomenicebeautiful parka in whatever store I'm like.. ohh <3 

I found one in a Bershka store, it costed only 199 PLN and I love it. I will take some pics for you. I've seen one in a Zara store too, but it was like very much time ago so I couldn't find it anymore. 

So If you think you have to buy something for this Autumn and you don't really know what it should be... just buy Parka because its definitely the hottest thing now actually. 

Thanks for reading me guys! MERCIzz and hope to write for you soon :) 


Wybaczcie mi, że nie pisałam przez długi okres czasu! Jakoś tak wyszło. Wiem, że to nie bardzo odpowiedni czas na uruchomienie mojego bloga drugi raz akurat w rozpoczęcie roku szkolnego, haha! Ale nie szkodzi, dam radę! Będę dodawać posty z komputera albo z iPhone'a, a z tego drugiego pewnie dam radę coś napisać ze szkoły. WSZYSTKO POD KONTROLĄ :D

Muszę Wam powiedzieć że ostatnio ZUPEŁNIE straciłam głowę dla parek w kolorze khaki. Rozumiecie, w takim super wojskowym stylu. A najbardziej podobają mi się te ze skórzanymi rękawami. Dodają im one takiego rockowego klimatu, zupełnie w MOIM STYLU. 


Ostatnio kupiłam taką w Bershce za niecałe 200 zł i po prostu ją uwielbiam. Może później uda mi się wgrać jakieś fotki. Kiedyś widziałam taką (patrzcie na zdjęcie) w Zarze, ale to było bardzo dawno więc nie udało mi się jej już znaleźć.

Więc jeśli nie wiecie co jest HOT tej jesieni i czego brakuje w Waszych szafach (no, chyba, że już posiadacie swoją parkę) to jest to definitywnie i bez dwóch zdań parka w kolorze khaki lub we wzorach moro.

Dziękuję za czytanie, buziaki! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz